Okolice

http://new.pilsko.org/wp-content/uploads/okolice_top-1020x150.jpg

Korbielów

Wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Jeleśnia.
W latach 1975-1998 Korbielów był częścią województwa bielskiego. Miejscowość turystyczna w Beskidzie Żywieckim, 19 km na południowy wschód od Żywca nad rzeką Glinną (lewy dopływ Koszarawy). Zimowy kurort na stokach Pilska.

Beskid Żywiecki

Drugie co do wysokości (po Tatrach) pasmo górskie w Polsce. Należy do Zewnętrznych Karpat Zachodnich, a w ich obrębie do Beskidów Zachodnich. Przebiega przez niego Wielki Europejski Dział Wodny między zlewiskami Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego. Do najwyższych szczytów Beskidu Żywieckiego należą: Babia Góra (Diablak) – 1725 m n.p.m., Gówniak 1617 m n.p.m., Pilsko – 1557 m n.p.m.

Pilsko

Drugi po Babiej Górze co do wysokości szczyt górski w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w Grupie Pilska. Często nazwą Pilsko obejmuje się nie tylko jego główną kulminację (1557 m), w całości leżącą po stronie słowackiej, ale również cały masyw. Według słowackiej regionalizacji są to Beskidy Orawskie (Oravské Beskydy).

http://new.pilsko.org/wp-content/uploads/okolice_01-310x200.jpghttp://new.pilsko.org/wp-content/uploads/okolice_02-310x200.jpg